FOTOGRAFOVANIE VYŽADUJE PRÍPRAVU
Fotografovanie je forma umenia, do ktorej vkladáme svoje subjektívne umelecké predstavy prameniace z individuality a vnútorných motívov každého z nás. Ak chceme kvalitný výsledok, fotograf aj fotografovaná osoba musí vedieť, čo sa v deň fotenia bude odohrávať a podľa možnosti sa naň v predstihu pripraviť. Fotografia musí rozprávať príbeh, ktorý sa tvorí pridaním celkového stylingu oblečenia, vlasov, make-upu, šperkov a ochoty skúsiť niečo nové, nezvyčajné s pridaním veľkej dávky inšpirácie či vízie.
Aby sa docielil čo najlepší výsledok, prikladám zopár základných rád, ktorých by sa mala modelka držať.
● Spánok minimálne 8 hodín deň pred fotením.
● Oblečenie musí byť voľné, aby na tele nevznikali otlaky. Platí aj pre hodinky, náramky a podobne.
● Je dôležitá dôkladná depilácia, ideálne dva dni pred fotografovaním, aby nebola pokožka zbytočne podráždená.
● Je vhodné pred fotografovaním ošetrovať pleť hydratačným krémom, vysušená pokožka nevyzerá na fotkách najlepšie.
● Je nevhodné bezprostredne pred fotografovaním používať solárium. Najlepšie je navštíviť posledné solárium 3-5 dní pred fotografovaním. Rovnako je dôležité vyhýbať sa samoopalovacím prípravkom, ktoré často zanechávajú fľaky na pokožke.
● Nie je dobré, keď sú vlasy čerstvo umyté. Odporúčam umyť si vlasy deň pred termínom fotenia. Rovnako farbenie vlasov neodporúčam tesne pred fotografovaním.
● Ak je objednaná vizážistka je ideálne prísť nenalíčená. Odličovanie môže spôsobiť reakciu v podobe červených fľakov.
● Najvhodnejšie ak sú nechty upravené francúzskou manikúrou, alebo pekne upravené nechty nalakované neutrálnym lakom.
Ak si pripravuje vizáž modelka sama
Vizáž na fotenie je iná ako bežná vizáž. Je potrebné vyberať dobre kryjúci make-up a použiť korektor, aby sa skryli všetky nedokonalosti pleti. Tvár treba hojne napudrovať, žiadna jej časť sa nemôže lesknúť. Veľa púdru naniesť hlavne na stredný pás tváre. Po 2–3 minútach treba celú tvár očistiť od prebytočného púdru. Oči nalíčiť primerane podľa typu tváre, farba tieňov by mala byť intenzívnejšia ako obyčajne, očné tiene je potrebné naniesť starostlivo. Farby očných tieňov musia plynule prechádzať jedna do druhej. Nezabúdať ani na pery, aby neboli popraskané a suché.
FOTOMODELING
ZA HONORÁR
FOTOMODELING
SPOLUPRÁCA (TFP)
Čo si so sebou priniesť?
Je bežné, že modelka prichádza na fotenie s kuframi plnými oblečenia, plaviek, spodnej bielizne, topánok, čižiem a nápaditých doplnkov. Netreba sa báť vziať si so sebou čokoľvek, v čom sa modelka chce nechať odfotografovať. Možno aj to, čo si za bežných okolností nikdy na seba nedá, napr. neobvyklé, uletené, sexy, kreatívne, nápadité veci. Ideálne je zobrať so sebou aj prípravky a nástroje na úpravu vlasov (hrebeň, lak, púder, sponky a podobne), make-up a všetko spojené s úpravou zovňajšku (platí ak nie je k dispozícií vizážistka).
TIP: krásne opasky, náušnice, šatky, čelenky, náhrdelníky, prstene, šaty do ktorých sa model/ka zavinie, kostým, plášť, biele/čierne spodné prádlo (aj krajkované), punčochy, nadkolienky, nohavičky telovej farby, košeľu na rozopnutie aj s kravatou, sako (dlhé, krátke a ideálne, aby bolo v oblasti brucha roztvorené), rifle (dlhe/krátke), legíny, kraťasy, pavky (dvojdielne, jednodielne), tričká, lodičky, športové topánky, okuliare, klobúk, kožušiny, otrhané a obnosené veci, rekvizity, atď.
Odporúčam pri výbere oblečenia
● Kombináciu chladných odtieňov s chladnými a teplé s teplými. Oblečenie by nemalo byť kombináciou teplých a studených odtieňov. Je dôležité vedieť, ktorý z týchto typov je vhodnejší, pri ktorom pleť vyzerá sviežo.
● Nekombinovať viac ako tri farby. Samozrejme, môžeme aj viac, ale len v prípade, ak je na fotografovaní “stylista” a vie s istotou, ako farby spolu “hrajú”.
● Na fotenie odporúčam vybrať neutrálne farby a dať dôraz na jednu svetlú farbu v oblečení, alebo make-upe.
● Opatrne s ružovou. Zbytočne na fotografii pridáva kilá.
● Najkrajšie variácie farieb: neutrálne alebo jemne pastelové odtiene – napr. žltá, červená, modrá, fialová. Najlepšie je, ak je jedna farba aspoň v malom detaile zastúpená vo všetkých modeloch, ktorí sa fotografujú. Pokiaľ ide o látky, najlepšie vyzerajú textúrované látky, ako sú čipky, denim, semiš, zamat.
● Pastelové odtiene veľmi dobre podčiarkujú tvár, zvýrazňujú osobnosť. Neutrálne (šedá, béžová, hnedá, tmavomodrá, biela) vyzerajú vždy elegantne a nikdy nevyjdú z módy.
● Je potrebné sa vyhnúť oblečeniu s logami, symbolmi, výtlačkami, modelmi alebo nápismi. Odpútavajú pozornosť od hlavného objektu fotografovania.
● Obuv a doplnky sú veľmi dôležité. Nielen topánky, ale aj ponožky nemajú byť s obrázkami alebo farebné, aby nepokazili obraz, pretože štýl je v detailoch. Vhodné je používať klobúky, šály, šatky, ale všetky nepotrebné doplnky treba odstrániť: slnečné okuliare, hodinky, retiazky a náramky. Necháme len tie, ktoré pridajú fotografii “chuť”.
● Najdôležitejšie odporúčanie – uvoľniť sa a usmievať. Žiaden fotograf modelke na fotkách nepridá náladu. Myslieť pozitívne a fotografie budú jasné a veselé.
Prihlásiť na odber noviniek: